Producenci

Bezpłatne wyceny

Zadbany trawnik przy minimalnym nakładzie pracy i inwestycji ?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny i odkryj zalety z posiadania robota koszącego.

roboty koszące robotydo.pl

 Wypełnij Formularz Kontaktowy w celu BEZPŁATNEJ WYCENY I KONSULTACJI:

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane

Jakie korzyści płyną z posiadania robota koszącego? Wybraliśmy kilka naszych ulubionych.

 1. Pomyśl ile czasu poświęcasz tygodniowo na koszenie trawy? Co byś zrobił z tym czasem gdyby ktoś zrobił to za Ciebie?
  Mamy kilka podpowiedzi jak można byłoby wykorzystać ten czas:
  • Możesz uciąć sobie drzemkę np. w hamaku, kiedy robot będzie za Ciebie kosił trawę (roboty koszące są bardzo ciche).
  • Przeczytasz kilka rozdziałów tej książki, na którą wcześniej nie było wolnej chwili.
  • Może pójdziesz na spacer i odkryjesz najbliższą okolicę lub spotkasz się ze znajomymi?
  • Albo napijesz się tej dobrej kawy, przecież najlepiej smakuje we własnym ogrodzie.
  • Na co jeszcze nie miałeś czasu przez uciążliwe koszenie trawnika?
 2. Po każdym koszeniu trawnika musisz zutylizować skoszoną trawę. Wiemy ile z tym jest kłopotu, dlatego mamy dobrą wiadomość!

  Już nigdy więcej nie będziesz musiał tego robić! Robot pracując codziennie kosi jedynie minimalny przyrost trawy, który po ścięciu opada na ziemię.
  Nazywa się to mulczowaniem. Taki pyłek skoszonej trawy jest bogaty w minerały oraz wodę. Zostając na glebie użyźnia ją. Dzięki czemu już po jednym sezonie
  Twój trawnik będzie wyróżniał się od tych koszonych tradycyjną kosiarką!

 3. Kiedy wyjedziesz na dłużej Twój trawnik się nie zmieni.

  Wciąż będzie idealnie skoszony dzięki odpowiednio zaprogramowanym robocie, który nie zrobi sobie wolnego kiedy Ciebie nie będzie.
  A Ty po powrocie będziesz mógł od razu odpocząć w swoim idealnym ogrodzie!

 4. Nowoczesne roboty koszące to duża oszczędność nie tylko Twojego czasu, ale również rozwiązanie proekologiczne.

  Trawniki koszone tradycyjnymi kosiarkami wymagają częstszego nawadniania i nawożenia. Kiedy kosimy np. raz w tygodniu musimy skosić trawę do niższego poziomu,
  żeby potem trawa mogła znowu urosnąć kilka centymetrów. Robot utrzymuje ją na stałej wysokości dzięki czemu trawy nie trzeba podlewać tak intensywnie jak w przypadku zwykłej kosiarki.
  Odpada nam też problem częstego nawożenia dzięki funkcji mulczowania. 
  Jest to również rozwiązanie, które powoduje mniejszą emisję spalin do atmosfery. Nawet jeśli wcześniej korzystałeś z elektrycznej kosiarki to robot i tak zużyje mniej energii.

 5. Nowoczesne technologie.

  Teraz możesz zaprogramować swoją automatyczną kosiarkę z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy dostęp do internetu i zainstalowanie dedykowanej aplikacji.
  Możesz w niej zaprogramować harmonogram. Wysłać robota do stacji ładującej kiedy chcesz korzystać z trawnika podczas imprezy lub zabawy z dzieckiem. Najnowsze roboty pozwalają również
  na ręczne sterowanie poprzez telefon. Taka zabawa dla dużych dzieci!

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marek Robomow i Cub Cadet

Roboty firmy Robomow i Cub Cadet to najlepszy kompromis między ceną i jakością. Zależy nam na sprzedaży najlepszych dostępnych na rynku maszyn i nigdy nie byliśmy zawiedzeni tymi robotami.

 • Oferują doskonałe dokoszenie krawędzi, noże koszą nad kołem robota, które jedzie po krawędzi.
 • Najszersze dostępne na rynku koszenie do 42 cm szerokości koszenia co wpływa na szybkość koszenia.
 • Terenowe koła o podwójnych kolcach z odpowiednimi końcówkami zwiększającymi przyczepność, to bardzo ważny element podczas pracy na nie równej, mokrej lub "kłopotliwej" trawie .
 • Przemyślane systemy bezpieczeństwa w postaci szybko reagujących zderzaków rozłożonych dookoła robota ( 360 stopni) blokujące jego pracę w przypadku wystąpienia przeszkody.
 • Nowoczesne systemy komunikacyjne pozwalające na sterowanie robotami za pomocą aplikacji dostępnej na smartfony.
 • Pojemne i długowieczne baterie. 
 • Doskonale przemyślaną budowę i dobór wytrzymałych materiałów.

Dlaczego warto powierzyć dobór automatycznej kosiarki i jej instalacji profesjonalistom?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli robotów koszących. Pojawiają się już wprawdzie roboty wyposażone w radary wykrywające przeszkody i krawędzie trawnika.
Nie jest to jednak doskonała technologia, a i ceny takich robotów są wciąż bardzo wysokie.

Większość modeli wymaga instalacji przewodów ograniczających biegnących wzdłuż krawędzi trawników. Można je zainstalować samemu jednak nie posiadając specjalistycznego sprzętu i doświadczenia może nam to zająć nawet kilka dni pracy.

Dodatkowo nie mamy pewności, że robot będzie wykonywał swoją pracę właściwie po wykonaniu takiej instalacji samodzielnie.

Problemem jest również sam wybór modelu robota koszącego. W marketach dostępne są tańsze modele, które są mocno reklamowane przez dane sieci sklepów budowlanych lub ogrodniczych.
Potencjalny nabywca automatycznej kosiarki skuszony niższą ceną może nie zdawać sobie sprawy ze wszystkich niuansów działania takich urządzeń.

Oferowane przez nas roboty marek Robomow i Cub Cadet wyróżniają się np. doskonałym dokaszaniem krawędzi, czego nie posiadają roboty producentów dostępnych w marketach.
Co to oznacza w praktyce? Użytkownik będzie musiał regularnie kosić obrzeża swojego trawnika dokaszarką. Co mija się z sensem posiadania robota.

Roboty marketowe różnią się też jakością wykonania i działania. Wszyscy wiemy jak kiepskiej jakości często potrafią być marketowe marki.

Sam wybór robota też przyprawić może o ból głowy. Modeli dostępnych na rynku jest bardzo dużo. I wprawdzie z reguły mają one podany obszar działania to dopiero po konsultacji
z doradcą okaże się jaki robot najlepiej poradzi sobie w naszym ogrodzie. Inaczej będzie on działał przy prostym areale na którym nie ma przeszkód i który ma proste boki, a inaczej na trawniku skomplikowanym.

Ogrody bogate w rabaty, drzewka czy zabawki dla dzieci takie jak zjeżdżalnie czy piaskownice stanowią dodatkową komplikację dla robotów koszących. Dodatkową problemem może być posiadanie kilku stref koszenia.

Trawnik za domem, przy garażu i trawnik główny. Im więcej takich przeszkód, tym trudniejsza jest praca robota.

Dlatego warto zaufać sprawdzonym markom takim jak Robomow i Cub Cadet dla których takie przeszkody nie stanowią problemu.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu od 2014 roku 

Powierzając nam dobór i instalację robota zyskujesz pewność, że robot będzie w pełni wykorzystywał swoje możliwości, a położona przez nas instalacja będzie niezawodna.

Sprzedażą i obsługą robotów koszących zajmujemy się od wielu lat. Co roku na nasz serwis zimowy obejmujący czyszczenie, testowanie, wymiana lub regeneracja noży i wymianę zużytych elementów, trafia przeszło kilkaset robotów.

Oferujemy darmowe konsultacje telefoniczne w przypadku problemów z działaniem robotów. Jeśli zdecydujesz się na oddanie robota na serwis zimowy sami go odbierzemy jesienią i odwieziemy wiosną lub wyślemy kuriera w dwie strony.

Pomóż sobie i swojemu ogrodowi, nie czekaj i nie trać czasu na tradycyjne kosiarki. Zaufaj nowoczesnym technologiom!

W celu uzyskania darmowej wyceny zakupu odpowiednio dobranego do Twoich potrzeb robota koszącego skontaktuj się z nami poprzez e-mail lub telefon z naszym specjalistą: 

Tomasz Witkowski - +48502375669

tomasz.witkowski@witkowski-group.pl

lub Najlepiej Wypełnij Formularz Kontaktowy, gdyż bardzo często mamy w sezonie instalacje w terenie oraz intensywne prace i możemy mieć problem z dłuższą rozmową przez telefon  :

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl