Recenzja Automat koszący Robomow RK2000 , techprincess włochy

Recenzja Automat koszący Robomow RK2000 , techprincess włochy

Recenzja Robomow RK2000, zautomatyzowanej kosiarki do idealnego trawnika

Nowy robot wiele obiecuje, ale nie spełnia wszystkich oczekiwań

Każdy, kto ma ogród, wie o tym: potrzeba czasu i wytrwałości, aby uzyskać idealny angielski trawnik. Z zazdrością zerkamy przez okno na trawnik przysłowiowego sąsiada , który ma zawsze perfekcyjnie skoszoną trawę , zdającą test linijki.

Robomow Rk2000 , automatyczny robot do koszenia trawy zaprojektowany przez izraelską firmę o tej samej nazwie, pojawia się na rynku z wyraźnym celem wyrównania wszelkich różnic w poziomie wiedzy i wytrwałości, tak aby każdy, nawet najbardziej leniwy lub niedoświadczony właściciel ogrodu, mógł w końcu być dumny z idealnie skoszonego trawnika.

 Robomow RK2000 udaje się  dotrzymać obietnicy o idealnym trawniku, pomimo niewielkich wad konstrukcyjnych, które mogą irytować najbardziej wymagających użytkowników.

Recenzja Robomow RK2000

Robomow Rk2000 Recenzja 7 1024x768

Zacznijmy od pozytywnych uwag: instalacja Robomow RK2000 jest bardzo prosta, nawet jeśli początkowa konfiguracja wymaga pewnej dozy cierpliwości i planowania. Umiejscowienie stacji ładującej należy wykonać według kilku prostych instrukcji: wybrane miejsce nie może znajdować się dalej niż 10 metrów od gniazdka elektrycznego, najlepiej w rogu ogrodu o płaskim podłożu, tak aby umożliwić Robomow RK2000 dostęp do łatwego dokowania w celu przeprowadzenia regularnego cyklu ładowania.

Pozycję tę można łatwo określić za pomocą RobotRuler, czyli praktycznego, dostosowanego miernika, który poprowadzi Cię w każdej fazie ustawiania, w tym w prawidłowym ułożeniu przewodu obwodowego. W rzeczywistości kosiarka Robomow Rk2000 porusza się we wcześniej określonym obszarze, który oznacza obszar działania, w którym kosiarka zautomatyzowana ma wykonywać swoją pracę – obszar zasięgu, który można zdefiniować z dużą precyzją, aż do narysowania korytarza przejścia między różnymi obszary lub wykluczyć klomby lub inne elementy dekoracyjne.
W rzeczywistości zawsze za pomocą RobotRuler będziemy w stanie łatwo zidentyfikować idealne położenie, aby z dużą precyzją wytyczyć każdą część ogrodu, ze szczególnym uwzględnieniem zagłębień, ścian, płotów i innych przeszkód, które mogą utrudniać poruszanie się robotowi.
Uważaj, aby naciągnąć kabel i zabezpieczyć go dołączonymi kołkami, postępując zgodnie z kilkoma prostymi sztuczkami, które zastosowano również w Robomow RX - model jest inny, ale metodologia pozostaje taka sama.

 
( Uwaga : Włoscy autorzy skorzystali z instalacji modelu Robomow RX, ale właściwe jest obejrzenie dedykowanego filmu Instalacji Robomow RK )
Film Poniżej w wersji włoskiej oraz polskiej więcej filmów dostępnych jest na naszym kanale:
 

W wyświetlaczu też nie ma nic metafizycznego Oprócz konfiguracji kanonicznej, która pozwala ustawić datę i godzinę, oprogramowanie poprosi o określenie całkowitej wielkości ogrodu, charakterystyki terenu, czasu i czasu trwania każdej zmiany koszenia, a przede wszystkim żądana wysokość cięcia. Na ekranie widzimy, na jakiej wysokości ustawiamy koszenie trawy (od 10mm do 90mm), natomiast ostrza są po prostu regulowane za pomocą pokrętła, które podnosi i opuszcza je w zależności od tego, jak chcemy skosić trawnik. W przypadku, gdy ustawienia koszenia są nieodpowiednie w stosunku do obszaru, który ma być skoszony, wyświetlacz ostrzeże Cię o zwiększeniu zmian roboczych Robomow.

Robomow Rk2000 Recenzja Wyświetlacz 1024x731

Jeśli trawa, z którą ma do czynienia nasz robot, jest szczególnie dzika, zaleca się wybranie trybu wysokiego koszenia, stopniowo zmniejszając wysokość w ciągu kilku tygodni. Co więcej, Robomow ma inteligentne planowanie, które samodzielnie określa, w oparciu o charakterystykę terenu i obwód ogrodu, plan koszenia, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Nie martw się: instrukcja obsługi pozwala na zapoznanie się z różnymi opcjami i symbolami, aż dotrzesz do najbardziej przyjaznego ustawienia. W tym celu, szczególnie dla tych, którzy nie używają  języka angielskiego, zdecydowanie zalecamy pobranie instrukcji obsługi za pomocą kodu QR, aby w pełni zrozumieć wszystkie funkcje wyświetlacza, który pozostaje ściśle anglojęzyczny, nawet jeśli wybrany jest inny język.

Robomow Rk2000 Recenzja 5 1024x731

Po wyeliminowaniu tych drobnych językowych nieporozumień Robomow – po prawidłowym ustawieniu – bez wątpienia wykonuje swoją pracę bezbłędnie. Niewielki rozmiar ostrzy sprawia jednak, że ich praca jest szczególnie pracochłonna i powolna, zwłaszcza w obecności dużych powierzchni i szczególnie dużych trawników, co powoduje, że aby uzyskać odpowiednie wyniki, konieczne jest wypuszczanie robota ze smyczy w dzień i wieczorem.

Nie martw się: Robomow jest wyjątkowo cichy, a nawet w nocy jego ciągła praca nie grozi rozpętaniem gniewu otoczenia - nawet biorąc pod uwagę zadowalającą autonomię baterii, około 2 godzin , co zapewnia niestrudzone przychodzenie i odchodzenie. 

Robomow Rk2000 Recenzja Przeładuj 1024x576

Oczywiście, jeśli z jednej strony nasza inteligentna kosiarka ma koła na tyle mocne, aby z powodzeniem radzić sobie z mniej lub bardziej dużymi różnicami wysokości lub z łatwością pokonywać gałęzie i korzenie, z drugiej strony słaby obrót ostrzy  w obecności krzewów i roślin o bardziej zwartej łodydze niż klasyczne źdźbło trawy jest zupełnie bezsilny.

Co więcej, brak czujników na górnej części korpusu robota sprawia, że nie jest on świadomy obecności gałęzi lub innych występów znajdujących się na zmniejszonej wysokości – ewentualność, w której górna część robota zostanie nieuchronnie zarysowana: nieuwaga projektowa, która może rozczarować najbardziej nieelastycznych miłośników estetyki. Niestety brakuje też czujników deszczu, więc jeśli wybuchnie burza, będziesz musiał odesłać swojego robota do domu. Jeśli zdecydujesz się nie kupować jego praktycznego domku, ale zabierać go do garażu czy jakiegoś schowka każdego wieczoru lub gdy pogoda stanie się niepewna, z pewnością nie będzie to problemem. Robomow jest lekki i łatwy do przenoszenia dzięki specjalnemu uchwytowi.

Czy warto kupić?

Robomow Rk2000 Cena recenzji 1024x731

Podsumowując, Robomow RK2000 to z pewnością skuteczne i niezawodne urządzenie, które może uwolnić Cię od niekwestionowanego zaangażowania, które wymaga zadbanego ogrodu w każdej małej bryle. Koszt ,może wydawać się zbyt wysoki dla większości ludzi, popychając ich w stronę modeli z niższej półki cenowej, o porównywalnej wydajności w obliczu równie mniejszych potrzeb.

Ostatecznie Robomow RK2000 nie zawodzi oczekiwań i jest z pewnością polecany tym, którzy mają szczęście cieszyć się radościami (i bólami) dużej zielonej przestrzeni: jednak, jak określono przez firmę, aby móc ją docenić i wykorzystać. cały potencjał, polecamy go tylko tym użytkownikom, którzy mają do dyspozycji trawniki i ogrody, które ze względu na duże rozmiary wymagają dużej uwagi - ewentualność, nie oszukujmy się, dość rzadka w wielu dużych miastach i dlatego może ich zniechęcić zakup. Reszta jednak nie będzie miała na co narzekać.

Promocje
IROBOT BRAAVA-MULTIFUNKCYJNA GŁOWICA CZYSZCZĄCA
IROBOT BRAAVA-MULTIFUNKCYJNA GŁOWICA CZYSZCZĄCA

50,00 zł

Cena regularna: 159,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.
Elektroszczotka trzepaczka do systemu czyszczącego Aura Roboclean SPlus
Elektroszczotka trzepaczka do systemu czyszczącego Aura Roboclean SPlus

800,00 zł

Cena regularna: 1 246,00 zł

Najniższa cena: 800,00 zł
Nowości
Robot Koszący Robomow RK 3000 PRO do 3000 m2
Robot Koszący Robomow RK 3000 PRO do 3000 m2

12 499,00 zł

szt.
Robot Koszący Robomow RK 4000 PRO do 4000 m2
Robot Koszący Robomow RK 4000 PRO do 4000 m2

13 999,00 zł

szt.
Robot Koszący Robomow RK2000 do 2000 m2
Robot Koszący Robomow RK2000 do 2000 m2

9 699,00 zł

szt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl