Producenci

Zwrot Zużytego Urządzenia

 ZWROT URZĄDZENIA

Nie wyrzucaj zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego razem z innymi odpadami – postępuj zgodnie z poniższymi zasadami*:

Zostaw w naszym sklepie zużyte urządzenie jeśli kupujesz nowe urządzenie.
Każdy sklep ma obowiązek nieodpłatnego przyjęcia starego sprzętu jeśli kupimy w nim nowy tego samego typu i w tej samej ilości.
Jeśli kupujesz u nas sprzęt elektryczny lub elektroniczny możesz skorzystać bezpłatnie z możliwości oddania zużytego sprzętu, o ile jest on tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.

Jeśli chcesz skorzystać z powyższej możliwości:
Prosimy o dodanie takiej informacji w uwagach podczas składania zamówienia w Sklepie Internetowym lub poinformowanie o takiej potrzebie naszego pracownika w trakcie dokonywania zakupu – dzięki temu pomożesz nam przygotować się na dodatkowy transport. Nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu realizowany jest w miejscu dostawy nowego sprzętu. Pamiętaj, przed przekazaniem zużytego sprzętu zapakuj sprzęt do odbioru.

Odnieś zużyte urządzenie do punktu zbierania.
W każdej gminie powinien znajdować się darmowy punkt zbiórki zużytego sprzętu. Informacja o najbliższych lokalizacjach na stronie internetowej lub tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy. Ponadto listę punktów zbierania zużytego sprzętu możesz znaleźć przez wyszukiwarkę internetową, np. najbliższe punkty zbierania elektrośmieci

Zostaw zużyte urządzenie w naszym punkcie serwisowym.
Jeżeli naprawa sprzętu jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych, Serwis zobowiązany jest do nieodpłatnego przyjęcia tego urządzenia.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami?

Za wyrzucenie urządzenia w miejscu do tego nie przeznaczonym grożą wysokie kary pieniężne.

Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi.

Zużyty sprzęt może zawierać substancje (tj. ołów, kadm, chrom, brom rtęć, freon), które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska!

*Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1688).

 

 Aktualizacja styczeń 2021

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl