Recenzja Testy ROBOMOW RK 1000 ,RK 2000 i RT700 HOLANDIA

Recenzja Testy ROBOMOW RK 1000 ,RK 2000 i RT700 HOLANDIA

W ramach naszej kampanii: Testers Wanted szukaliśmy trzech recenzentów, którzy testowaliby Robomow RT700, RK1000 i RK2000. Trzej zwycięzcy dokładnie przetestowali swojego Robomowa. Ciekawi Cię, co znaleźli? W następnym kroku przewiń szybko!

Obejrzyj wideo : ROBOMOW RT 700 (  bez tłumaczenia napisy po holendersku) 

Recenzja Ivodka

Mam Robomow RT700 przez Alternate. Instalacja kosiarki zautomatyzowanej jest prosta, ale musisz mieć cierpliwość, aby wszystko zainstalować. Poprowadź przewód obwodowy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wraz z opakowaniem otrzymasz linijkę do mierzenia odległości do krawędzi ogrodu lub przeszkody. Za pierwszym razem po uruchomieniu Robomow nie działał z powodu konieczności odwrócenia przewodu obwodowego na połączeniu stacji ładującej.

Teraz Robomow pracował. Miej oko na kosiarkę podczas pierwszej sesji. Być może trzeba gdzieś zmienić trasę lub zabezpieczyć przewód obwodowy. Jeśli przewód obwodowy jest uszkodzony lub chcesz go przedłużyć, możesz podłączyć przewód za pomocą złącza kablowego, to żaden problem. Pierwsza sesja koszenia przebiegła dobrze, Robomow wkrótce trafił do stacji ładującej, aby się naładować. Jednak po pełnym naładowaniu kosiarka zautomatyzowana może bez problemu kosić przez wiele godzin.

Wskazówka: Umieść stację ładującą w zacienionym miejscu. Zbyt dużo słońca szkodzi akumulatorowi. W opakowaniu znajdują się haczyki do mocowania przewodu obwodowego do podłoża, ale można też wsunąć przewód pod ziemię lub trawnik. Maksymalnie 4 cm głębokości. Użyj piły, aby wyciąć szczelinę w darni i zainstaluj drut w szczelinie.

Obejrzyj wideo : ROBOMOW RK 1000  ( bez tłumaczenia napisy po holendersku ) 

Recenzja Jordi

Czas instalacji będzie zależał od wielkości areału trawnika i tego, jak planujesz ułożyć przewód ograniczający. Gdy wszystko zostanie poprawnie skonfigurowane, nie musisz się już o to martwić i możesz pozwolić robotowi działać. Kosiarka emituje cichy, niezakłócony dźwięk. Dzięki gumowanemu kołu przedniemu i dużym tylnym kołom kosiarka z łatwością porusza się po nierównościach, zboczach i brukowanych ścieżkach.

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, ważne jest, aby kosiarka zautomatyzowana kosiła często i przez długi czas. Można to wygodnie ustawić za pomocą aplikacji lub ekranu dotykowego. Niestety robot nie posiada połączenia WiFi, co oznacza, że nie można go obsługiwać w pomieszczeniach, co ogranicza integrację „smarthome”.

Robot jedzie krzyżowo po trawie, więc skoszenie całego pola zajmuje dużo czasu, a szczególnie ostatnie kępy. Byłoby wydajniej, gdyby robot kosił pasami. Robot koszący dobrze kosi trawę, pozostawiając ścinki na trawniku jako dodatkowy kompost. Zapewnia to dobry efekt końcowy.

Niestety kosiarka zautomatyzowana nie ma czujników z przodu i wpada na przeszkody, zanim się zatrzyma i cofnie. Ponieważ wokół trawnika mamy podniesioną kamienną obwódkę, nadal konieczne jest użycie podkaszarki do przycinania boków. W cenie kosiarki zautomatyzowanej można się spodziewać, że dołączona zostanie osłona stacji ładującej.

 

Obejrzyj wideo; ROBOMOW RK 2000  ( bez tłumaczenia po holendersku ) 

  • Robot koszący Robomow RK 2000 Robotydo.pl

Recenzja Bas

Od kilku tygodni mamy w posiadaniu Robomow RK2000. Jest to solidna, dobrej jakości kosiarka zautomatyzowana z mocnymi kołami, które zapewniają wystarczającą przyczepność na wszystkich rodzajach powierzchni. Ponadto ta kosiarka zautomatyzowana jest samoczyszcząca. Jest to bardzo przydatne, trawa nie gromadzi się i dlatego pod kosiarką nie pozostają kępki z trawą. Ta kosiarka jest odpowiednia do maksymalnie 2000m².

Instalacja kosiarki jest bardzo łatwa. Zaczynasz od skonfigurowania stacji bazowej. Upewnij się, że stacja bazowa jest umieszczona w pobliżu gniazdka w odległości nie większej niż 5 metrów, co zapewni zasilanie stacji bazowej i kosiarki. Po ustaleniu lokalizacji stacji dokującej możesz zacząć od przewodu obwodowego.

W pudełku kosiarki znajduje się poręczna linijka, dzięki której łatwo sprawdzisz, gdzie zachować jaką odległość od krawędzi przewodu obwodowego. Dwa końce przewodu obwodowego muszą być zabezpieczone w stacji dokującej za pomocą małego złącza. Stacja dokująca przesyła przez przewód niewielką ilość prądu, dzięki czemu kosiarka dokładnie widzi, gdzie znajduje się przewód obwodowy. Jeśli zrobiłeś to dobrze, na stacji bazowej zacznie migać zielona lampka. Następnie możesz włożyć do niego kosiarkę i naładuje się ona po raz pierwszy. Po naładowaniu kosiarki można łatwo przeprowadzić rundę testową, naciskając symbol koszenia na wyświetlaczu. Jeśli zrobisz to poprawnie, kosiarka wykona cały ruch za jednym zamachem i powróci do stacji bazowej. Jeśli kosiarka wpadnie na coś/zderzy się z czymś, oznacza to konieczność przesunięcia przewodu obwodowego. Na początku jest to bardzo łatwe, ponieważ nie jest jeszcze tak ciasne (więc nie czekaj z tym zbyt długo). Po kilku miesiącach drut jest całkowicie zarośnięty trawą, prawie go nie zobaczysz.

Po zakończeniu pierwszej rundy możesz ustawić harmonogram, w jakie dni i godziny kosiarka zautomatyzowana powinna kosić. Tutaj możesz również zobaczyć, ile godzin kosiarka może skosić w ciągu 1 tygodnia. Im wyższa jest ta liczba, tym większa szansa na dobry efekt koszenia. Jeśli masz mniejszy trawnik, zawsze możesz postawić kosiarkę na mniejszej powierzchni.

Jedyną wadą tej kosiarki zautomatyzowanej jest to, że szerokość koszenia wynosi 21 cm. Oznacza to, że kosiarce zajmuje dużo czasu, aby skosić wszystko.

Na początku trochę wahaliśmy się, czy ta kosiarka zautomatyzowana da dobry wynik. Dzieje się tak, ponieważ mieliśmy kilka kosiarek zautomatyzowanych innych marek, które w kilku obszarach były bardzo rozczarowujące. Ta kosiarka daje ładny efekt płaskiego koszenia i spełnia wszelkie oczekiwania. Posiada również bardzo wyraźny kolorowy ekran, który jest dobrze widoczny również w pełnym słońcu. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz szybko obsługiwać kosiarkę.

Jesteśmy bardzo podekscytowani Robomow RK2000. Zdecydowanie zaleca się, jeśli masz duży trawnik.

Promocje
Elektroszczotka trzepaczka do systemu czyszczącego Aura Roboclean SPlus
Elektroszczotka trzepaczka do systemu czyszczącego Aura Roboclean SPlus

800,00 zł

Cena regularna: 1 246,00 zł

Najniższa cena: 800,00 zł
IROBOT BRAAVA-MULTIFUNKCYJNA GŁOWICA CZYSZCZĄCA
IROBOT BRAAVA-MULTIFUNKCYJNA GŁOWICA CZYSZCZĄCA

50,00 zł

Cena regularna: 159,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl